تبلیغات
كشكول اینترنتی 2 - چکیده اقدامات سرکرده فرقه رام الله در 12 سال گذشته
كشكول اینترنتی 2

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

چکیده اقدامات سرکرده فرقه رام الله در 12 سال گذشته

سوال:
می خواستم در مورد فعالیتهای رام الله در ایران اطلاعاتی را کسب کنم.

پاسخ:پیمان فتاحی معروف به ایلیا (الیاس) رام‌الله از حدود سال‌های 75 تا 84 جلسات سخنرانیش را در قالبی معنوی در اماكن عمومی و فرهنگی تهران برگزار كرد و محافل خصوصی را در منازل، باغ‌ها و ویلاهای مربوط به مریدان در تهران، مهرشهر (كرج) و شمال كشور تشكیل داد.

جلسات وی تحت عناوین هنر زندگی متعالی، آموزش علوم باطنی و هنرهای ماورایی، یوگاییل و الاهیسم نوین بود كه تركیبی از عرفان‌های یهودی و مسیحی، فراروانشناسی، علم موفقیت، و سحر و جادو است. او در ادامه برگزاری جلسات، تشكیلاتی را در قالب خدمت به خداوند راه‌اندازی كرد و مریدان را مجاب به اخذ مجوز نشرهای تعالیم مقدس (حق)، حم، والسماء، هدایت الهی و یاهو و نشریاتی به نام‌های هنر زندگی متعالی، حركت‌دهندگان، علوم باطنی، علم موفقیت، هنرهای زیستن، تفكر متعالی و اخبار كودكانه نمود.

همچنین آن‌ها مؤسسات فرهنگی اوامر یاسین، علم موفقیت و هنرهای زیستن سماوی، شركت ساختمانی آسمان‌سازه گستر، انجمن متفكران و محققان، انجمن جبهه طبیعت و گروه كوهنوردی پیام كوهستان را تأسیس كردند. او به دلیل احساس خطر از تعطیلی مؤسسات، دستور اخذ تعدادی مجوز رزرو را از طریق مریدان ناشناس‌تر داد تا اگر یك فعالیت تعطیل شد ده فعالیت دیگر راه‌اندازی شود.

البته این هم بزرگنمایی بیش نبود چون امكان فعال‌سازی این كارها وجود نداشت و با بررسی اعضاء اسمی و فعال مؤسسات متوجه می‌شویم كه اسامی تعداد محدودی از مریدان در همه كارها تكرار شده است. او بر خلاف ادعاهایش به دلیل حجم زیاد كارها و تعداد كم پیروان توانمند، نتوانست فعالیت‌هایش را گسترش دهد و با وجود فشارهای زیادی كه به آن‌ها می‌آورد نتیجه لازم را نمی‌گرفت.

اگر هم بر فرض محال این ادعاها واقعیت داشت تأسیس مؤسساتی غیرفعال و نشریاتی با تیراژ دو تا سه هزار شماره در سه ماه (فصلنامه) با وجود مریدانی كه تمام زندگی خود را در این راه گذاشته بودند خروجی ناچیزی بود. او ادعا كرد نشریاتی كه مریدانش تهیه می‌كنند بسیار ناب و فوق‌العاده است ولی با وجود تمام تلاش‌هایی كه مریدان برای فروش آن‌ها انجام می‌دادند همان تیراژ اندك هم فروش نمی‌رفت و در هر سه ماه مسئولین امور به جای مقاله باید به فكر انبار برای نشریات برگشتی بودند.
قصد نهایی‌اش برای راه‌اندازی این فعالیت‌ها .............


قصد نهایی‌اش برای راه‌اندازی این فعالیت‌ها تشكیل یك جمعیت فرهنگی بود و البته واژه فرهنگی، پوششی نرم برای دنبال كردن اهداف سیاسی، اقتصادی و نظامی‌اش بود چون اگر اهدافش بصورت علنی مطرح می‌شد مریدان نسبت به عملكرد و راه و روش او حساس می‌شدند و پی به چهره واقعی و قدرت‌طلبش می‌بردند و شاید او را ترك می‌كردند.

او كه ظاهراً انجام كارهای سیاسی را برای مریدان منع كرده بود در انتخابات نهم ریاست جمهوری از معنویت به سیاست راهی باز كرد تا خود را از این طریق نیز در جامعه تبلیغ كند بنابراین مریدان را به بهانه تشكیل ستادهای انتخاباتی و جمع‌آوری رأی به ملاقات كاندیداها فرستاد اما این كار هم برایش بدون نتیجه ماند و هیچ‌كدام از آن‌ها به دامش نیفتادند.

او برای آن‌كه خودش را همسو با دغدغه مسئولین و جامعه نشان دهد ادعا كرد سخنان و تعالیم او خداگرایی را در بین تعداد زیادی از گمراهان و منحرفان احیاء كرده است. اما به مریدان گفته بود كه قصد یاد دادن وضو با روش امام حسن (ع) را به مسئولین دارد! او به دنبال فریب برخی از مسئولین ارشد و ایجاد قلاب‌هایی در حكومت بود تا اگر اقدامی بر علیه‌اش صورت گرفت از حمایت آن‌ها برخوردار شود و مصون بماند اما این كار هم با وجود تلاش‌های مریدانش بی‌نتیجه ماند و هیچ‌كدام از وی حمایت نكردند.

بعد از افزایش نظارت نهادهای مختلف بر پیمان و كارهایش، او اقدام به حذف انحرافات و ادعاهای پنهان و نقد تصنعی خود كرد و با استفاده از استراتژی فرار به جلو قبل از آن‌كه مسئولین امر نسبت به او حساس شوند و به سراغش بیایند، قدمی به جلو گذاشت و تعریفی ساختگی از خود ارائه داد. در همین راستا اعلام كرد شایعات متناقضی به او نسبت می‌دهند و او را روح مسیح، سای‌بابا، مستجاب‌الدعوه، جادوگر قرن، كافر، ملحد، روح خدا و . . . می‌نامند در صورتی‌كه این واژه‌ها هم ساخته و پرداخته خودش بود. اما چرا پیمان از این القاب بزرگ استفاده كرد و خودش را با پیامبران و امامان مقایسه نمود؟ و چرا مخالفانش را منافق و دشمنان الهی نامید؟

با بررسی و دقت در این واژه‌ها متوجه می‌شویم كه در هر كدام از این القاب، نهایت آن مطرح شده است و مخاطب را به این نتیجه می‌رساند كه چه مثبت و چه منفی به هر حال او انسانی متفاوت و بزرگ است! او قصد داشت در ذهن خواننده و مخاطب (كه همگی از مراجع و مسئولین بودند) بصورت ناخودآگاه خود را هم رده القاب مذكور قرار دهد و برای آنان توقف ذهنی، ترس پنهان و تفكر و تحقیق پیرامون خودش ایجاد كند. اگر هم كسی فكر مخالفت داشت بداند كه در نظر مریدان به او برچسب دشمن خدا و منافق زده می‌شود.

او در نامه‌هایی كه برای مسئولین ارسال كرد خود را ضعیف و مظلوم و نهادهای فرهنگی و امنیتی را قوی و ظالم نشان داد تا احساسات خواننده نامه را نسبت به گفتار و اعمال آن‌ها بدبین كند. پیمان كه به غیر از بزرگنمایی كاری نمی‌كرد در كنار سایر جنجال‌آفرینی‌هایش، این توهم را در بین مریدان ایجاد كرد كه نهادهای امنیتی دشمنشان هستند و به خاطر خطر جدی! كه از طرف پیمان احساس می‌كنند، دائماً آن‌ها را تعقیب می‌كنند، مكالماتشان شنود می‌شود، از اتاق خوابشان تصویربرداری می‌شود و . . . و با این كار توانست مریدان را در ترس و وحشت نگه دارد و آن‌ها را بازی دهد. بنابراین مریدان تصور می‌كردند سایه به سایه كنترل می‌شوند!

پیمان در زمان‌ها و شرایط مختلف در عرصه‌های گوناگون سوار بر امواج حركت كرد. در ابتدا خود را به عنوان تنها معلم علوم باطنی معرفی نمود كه هنرهای سی و شش‌گانه ماورایی را می‌داند و تنها كسی است كه در جهان آن را تعلیم می‌دهد.

با اوج گرفتن بحث عقل‌گرایی در جامعه، او هم موضوع تفكر و مدیریت را مطرح كرد و خودش را بالاترین متفكر جهان معرفی نمود. در حدود سال 82 با بروز مدعیان و كلاهبردارانی كه به انرژی‌درمانی و شفا در جامعه می‌پرداختند سعی كرد خود را به عنوان شفادهنده الهی مطرح كند و جلساتی را در این قالب توسط شاگردانش برگزار نمود.

اما با وجود این تبلیغات جنجالی او تا به حال چه كسی را شفا داده یا به چه كسی هنرهای ماورایی را تعلیم داده است؟ و چرا پس از گذشت حدود 12 سال تا به حال كسی قطره‌ای از این سراب برداشت نكرده است؟ چرا كسانی‌كه بصورت تمام وقت و شبانه‌روزی زندگی خود را به خیال و توهم برخورداری از روح الهی در اختیار او قرار داده بودند تا به حال صلاحیت برخورداری از تعالیم او را پیدا نكرده‌اند؟

او در این فكر بود كه با ثبت‌نام اسمی تعداد بی‌شماری، پیاده نظامی دروغین ترتیب دهد و با لیست اسامی پیروان صوری‌اش رقبا را كنار بزند و راه را برای معامله با اركان قدرت باز كند. بر این اساس از سال 84 به بعد ادعا كرد مریدان زیادی در سراسر جهان دارد ولی او حتی نتوانست به اندازه انگشتان دست هم نیروی توانمند داشته باشد.

او در این سال‌ها عده‌ای كه از روی نیاز، ضعف یا ایمان به معنویت گرایش داشتند را فریب داد تا با كار شبانه‌روزی برایش بیگاری كنند و او را به مقاصدش برسانند. او با ایجاد ابهام در گفتار، رفتار و نحوه زندگی‌اش توانست توهم الهی بودن خود را به مخاطبان القاء كند. مریدان هم كه بطور ناخواسته در توهمات او شریك بودند و خودشان را متصل به ملكوت، غیب و . . . می‌دانستند، تلاش می‌كردند تا هر چه بیشتر او را بالا ببرند چون هر اندازه او بالاتر می‌رفت خودشان بالا می‌رفتند و بالعكس. بنابراین آن‌ها از یكدیگر ارتزاق می‌نمودند و طبیعی است كه یكدیگر را رها نكنند. چون مسیح (ع) فرموده: «شاگرد و استاد در سرنوشت هم شریكند».

پیمان به مریدانش موضوعاتی مطالعاتی واگذار كرد و اعلام نمود اگر به این نتیجه برسد كه آن‌ها در موضوع تحقیقی به سطح متعارف رسیده‌اند او تعلیم بالاتر یا نامتعارف را در اختیارشان می‌گذارد. اما هدف پنهانی او برای واگذاری تحقیقات این بود كه با مطالعه چكیده تحقیقات، آگاهی خودش را افزایش دهد. در حالی‌كه مریدان بر اساس نمایش‌های مستقیم و غیرمستقیم تصور می‌كردند كه او علم لدنی دارد و این مطالب را از غیب می‌گوید و از مطالعات پیمان در موضوعات تحقیقی‌شان خبر نداشتند.

در یكی دو سال اخیر به مریدان گفته بود كه دائم كتاب جریان هدایت الهی، كتاب مقدس، قرآن و نهج‌البلاغه بخوانند چون این كتاب‌ها را از منشاء الهی می‌دانست اما در نزد شاگردان نزدیك‌تر تأكید ویژه‌ای بر روی كتاب جریان هدایت الهی و كتاب مقدس داشت و برای عموم فقط قرآن و نهج‌البلاغه تجویز می‌شد. با این كار می‌خواست القاء كند كه مریدان به خاطر تعالیم اوست كه به خواندن قرآن روی آورده‌اند. اما صحبت‌های پیمان مریدان سرسپرده را به خواندن روزانه قرآن سوق نداده بود بلكه این كار یك دستور و نسخه تشكیلاتی بود. چون اگر مریدان به دلایل غیرعمدی روزی این كار را انجام نمی‌دادند مجبور بودند دست به خودمجازاتی زده و مانند یهودیان بیست و چهار ساعت روزه بگیرند یا تا یك كیلو پیاز خام را در یك وعده ببلعند.

او با بی‌اعتماد كردن مریدان نسبت به یكدیگر تخم نفاق و بدبینی را بین آن‌ها كاشت تا مریدان فقط به یك نفر یعنی شخص رام‌ا ... اعتماد داشته باشند. او با بسیاری از مریدان ارتباط خصوصی داشت ولی آن‌ها را متعهد كرده بود كه برای دیگری این ارتباط را آشكار نسازند زیرا القاء می‌كرد كه فقط با آن فرد در ارتباط است و آن مرید جایگاه و توانمندی ویژه‌ای دارد. در صورتی‌كه اگر صحبت صرفاً در مورد خدا بود چرا باید موضوع محرمانه می‌ماند؟! دلیلش این است كه در صورت تبادل اطلاعات بین مریدان انحرافات، تناقضات و حركات نفاق‌آمیزش آشكار می‌گردید.

پیمان در خرداد سال 86 در حال فرار دستگیر شد و با دستور بازپرس دادسرای ویژه امنیت به زندان منتقل گردید و به مدت شش ماه در بازداشت به سر برد. او كه حدس می‌زد بالاخره روزی دستگیر می‌شود در این سال‌ها تحت پوشش كارهای معنوی به مریدان آموزش‌های امنیتی از جمله ضدبازجویی، ضدتعقیب، ضد شنود، عملیات روانی و جوسازی و ... را داده بود و امید داشت كه بعد از دستگیری آن تدابیر به بار بنشیند و مریدان دست به خودسوزی، تغییر دین، تجمع اعتراض‌آمیز، نامه‌پراكنی و تشویش اذهان و . . . بزنند یا خود را در نقاط مختلف شهر سر به دار كنند! اما نه تنها هیچ‌كدام از تدابیرش كه كپی‌برداری نسخه‌های كهنه و پوسیده دیگران بود عملی نشد بلكه موجب شد تا چهره معاند و منافقش آشكار شود.

جهت انسجام‌بخشی به مریدان از طریق همسرش به بیرون از زندان مژده داد! كه تا سال 88 یاران راستین خود را انتخاب می‌كند و این آزمون و مرحله‌ای برای آن‌هاست و به این ترتیب اكثر آن‌ها را دوباره در خدمت نگه داشت.

بعد از آزادی او مریدان در رادیو صدای آمریكا و رادیو فردا مطرح كردند او به دلیل شكنجه‌هایی كه در زندان شده است از ناحیه چشم، گوش و معده خونریزی دارد. در صورتی‌كه با بررسی پرونده پزشكی‌اش معلوم می‌گردد كه او دارای مشكلاتی در این زمینه بوده است و در سال 84 در بیمارستان مدائن جراحی شده است.

او برای تحت تأثیر قرار دادن روند پرونده‌اش تهدید كرد به دلیل فشارهایی كه به فرقه آمده پیروانش در خارج از كشور می‌خواهند به سمت دین مسیحیت بروند و با این كار دو ابهام و سؤال ایجاد كرد:

 1 - اگر آنقدر كه پیمان می‌گوید تعلیماتش ناب و استثنایی است چطور نتوانسته برخلاف ادعاهایش پیروانش را جذب قرآن و اسلام كند؟ 2 – اگر این دستوری تشكیلاتی به سرسپردگان باشد پس پیمان با این تهدید قصد تشویش اذهان عمومی را دارد. نكته‌ای كه در همه این موارد به نظر می‌آید این است كه در نهایت او همه مریدان را برای فرار و آزادسازی خودش قربانی خواهد كرد.

بر خلاف توصیفات عجیب و خارق‌العاده‌ای كه پیمان از خودش دارد و بر خلاف تصورات ابر انسانی و خداگونه‌ای كه شاگردانش از او دارند وی جرأت نمی‌كند ادعاها و رفتارهایی كه در جمع خصوصی مریدانش مطرح كرده است را در مقابل مقامات قضایی اعتراف كند چون می‌داند كه حداقل مجازاتش چند بار اعدام است.

حال سؤال از پیمان این است كه اگر این‌ها حقیقت است و شما هم خود را ولی امر نه تنها مسلمانان بلكه ولی امر تمام مردم جهان می‌دانید پس چرا به جای اعتراف به حقیقت خودساخته‌اتان آن‌را انكار می‌كنید؟ چرا و چطور مدعی تجسم خدا آنقدر ضعیف شده و به التماس افتاده است؟ چرا با ادعای وجود ده‌ها هزار نفر مرید، صد و سی قطعه فیلم كوتاه، هزاران سایت و وبلاگ و . . . این وضعیت پیش آمده است؟ اگر هم فكر می‌كنید كه مانند منصور حلاج خواهید شد لازم به یادآوری است كه منصور بر عبارت «اَنَ اَلحَق» ایستادگی كرد و حقیقتی را كه در خفا می‌گفت در آشكار هم بیان كرد و همانند شما آلوده به نفاق نبود.

البته باور و پذیرش این مطالب برای كسانی‌كه سال‌ها از او پیروی كردند مشكل است، با این حال كم نیستند شاگردانی كه با این تغییر و تحولات و رسوایی‌های پشت‌پرده، او را آشكارا و ناآشكارا ترك كرده‌اند.
 

does viagra work for peyronie\'s disease
یکشنبه 19 خرداد 1398 04:43 ب.ظ

Hey! Would you mind if I share your blog with my facebook group? There's a lot of people that I think would really appreciate your content. Please let me know. Cheers
Joma Jewellery UK
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 02:25 ق.ظ
These are very lovely. Additionally, it appears you've been very thorough
with supplying all the solutions to my questions.
Robert's BJ boy
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 12:10 ق.ظ
Hi Nick - an Ausse, eh?
http://garciniacambogiapremium.net
شنبه 18 فروردین 1397 11:53 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
http://garciniacambogiapremium.net/
پنجشنبه 16 فروردین 1397 05:17 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
garciniacambogiapremium.net
پنجشنبه 16 فروردین 1397 01:52 ق.ظ
Have been taking little over a month.
tkphotography.bottompics.s14.deinprovider.de
چهارشنبه 15 فروردین 1397 10:09 ب.ظ
There's a variety of gorgeous jewellery you should use with ear
stretching. It's free from hassles and inconvenience.
http://garciniacambogiapremium.net/garcinia-cambogia-elite-review/
چهارشنبه 15 فروردین 1397 05:08 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
joma jewellery a little heart of gold
چهارشنبه 15 فروردین 1397 04:00 ب.ظ
Jewelry model Tanishq's Diwali special diamond collection consists
of ear-rings, pendants and finger rings.
joma jewellery st christopher
چهارشنبه 15 فروردین 1397 02:34 ب.ظ
I really like them. Turquoise is a traditional and appears wonderful combined in with picket pieces.

Let the pictures encourage you to create YOUR OWN WORK!
How can you get taller in a week?
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:38 ق.ظ
Pretty part of content. I simply stumbled upon your site and in accession capital to claim that I acquire in fact loved account your blog posts.
Any way I will be subscribing for your augment or even I fulfillment you access constantly fast.
feet problems
شنبه 18 شهریور 1396 05:30 ب.ظ
It's truly a great and useful piece of info. I am happy that you shared this helpful info with us.

Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.
foot pain
شنبه 18 شهریور 1396 03:03 ب.ظ
Hi there, I found your blog by way of Google at the same time as
looking for a related subject, your website got here up, it seems good.
I have bookmarked it in my google bookmarks.
Hello there, simply turned into alert to your blog through Google,
and found that it's really informative. I'm gonna watch out for brussels.
I will be grateful when you proceed this in future.
Numerous people can be benefited from your writing.

Cheers!
https://fridakemmerlin.jimdo.com
جمعه 13 مرداد 1396 02:07 ب.ظ
Informative article, exactly what I needed.
malenaoare.jimdo.com
شنبه 7 مرداد 1396 07:11 ب.ظ
Hello there! I know this is kind of off topic but I
was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for
my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having
problems finding one? Thanks a lot!
foot pain exercises pdf
دوشنبه 5 تیر 1396 09:42 ب.ظ
Precisely what I was searching for, thanks for posting.
BHW
یکشنبه 27 فروردین 1396 04:50 ق.ظ
Every weekend i used to pay a visit this web page, because i want enjoyment, as this this web site conations
in fact fastidious funny stuff too.
BHW
جمعه 18 فروردین 1396 11:30 ق.ظ
I used to be able to find good information from your articles.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : 110

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان